Kilkukrotnie już zwracaliśmy uwagę czytelników na pomoc, jaką lokalnym społecznością niosą przedsiębiorcy z branży funeralnej. Czasem zapominamy jednak, jak ważne są z pozoru błahe sprawy i przekazanie istotnych dla mieszkańców informacji. Zakład pogrzebowy Roch&Abel z Wrocławia postanowił podzielić się z rodzinami ważną informacją.

Od początku lutego 2020 roku zaczyna obowiązywać podwyżka na cmentarzach we Wrocławiu.

Zmiana cennika dotyczy cmentarzy komunalnych we Wrocławiu. Do cmentarzy komunalnych we Wrocławiu należą: cmentarz na Osobowicach, Grabiszynie, Pawłowicach, Jerzmanowie, Leśnicy i Psim Polu – Kiełczów.

Poniżej kilka przykładów podniesionych cen:

– za miejsce pod grób murowany dwumiejscowy – 8 tys. zł (było 6 tys zł), a czteromiejscowy – 12 tys. zł (było 9 tys. zł),
– za grób ziemny pojedynczy – 1 000 zł (było 800 zł),
– za grób rodzinny dwumiejscowy – 1900 zł (było 1500 zł),
– za grób ziemny urnowy dwumiejscowy – 700 zł (było 400 zł),

Jednocześnie zakład pogrzebowy Roch&Abel informuje, że zmiana ta nie ma absolutnie żadnego wpływu na koszt usług pogrzebowych oferowanych mieszkańcom Wrocławia. Po raz kolejny okazuje się, że koszty pogrzebu a przynajmniej najwięskza ich część wcale nie jest związana z działalnością zakładów pogrzebowych. Więcej informacji otrzymają Państwo w biurze firmy pogrzebowej przy św. Wincentego 10 A we Wrocławiu.