Ekshumacja zwłok, to temat, który niewątpliwie wzbudza szereg wielu emocji. Dla zakładu pogrzebowego Arka z Olsztyna jest to część pracy, która wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale także empatii i szacunku dla rodzin zmarłych. To proces wydobywania zwłok z grobu, który może być przeprowadzany z różnych powodów. Najczęściej jest to konieczność przeniesienia zmarłego do innego grobu. Inną przyczyną ekshumacji może być potrzeba przeprowadzenia badań kryminalistycznych lub medycznych.

Personel firmyArka z zakresu ekshumacji jest odpowiednio przeszkolony, a procesy  te są przeprowadzane z zachowaniem wszelkich norm i przepisów prawnych. Ekshumacja to często ciężki moment dla rodzin zmarłych. Ze zrozumieniem dla tych trudnych emocji, personel zapewnia bliskim całodobowe wsparcie pod numerem telefonu 605 635 908.

 

Ekshumacja zwłok Olsztyn – kiedy przeprowadzić proces ekshumacji?

Zakład Pogrzebowy Arka z uwagi na niełatwe uczucia towarzyszące rodzinie, dba o to, aby proces ekshumacji był prowadzony z zachowaniem najwyższej dyskrecji, chroniąc prywatność bliskich zmarłego. Zakład oferuje pełną obsługę procesu ekshumacji, włącznie z formalnościami i organizacją transportu zwłok. Może być ona przeprowadzona na podstawie nakazu prokuratury lub sądu, jeśli istnieje konieczność przeprowadzenia badań procesowych. Te procesy przeważnie są dokonywane w okresie od 16 października do 15 kwietnia.

Aby ekshumacja doszła do skutku, zakład pogrzebowy musi uzyskać zgodę na jej wykonanie wydawaną przez inspektorat sanitarny. Życzliwi pracownicy podejmują się załatwienia wszystkich niezbędnych i wymaganych prawem formalności administracyjnych, związanych z procedurą ekshumacji. Bardzo dbają również o to, aby ten proces był wykonywany z najwyższym szacunkiem i ostrożnością. Taki proceder zostaje dokładnie udokumentowany, aby zachować pełną przejrzystość i zgodność z przepisami.

 

Całodobowy Zakład Pogrzebowy Arka w Olsztynie

 

Osiedle Zatorze

Adres: ul. Zientary-Malewskiej 2a

10-302 Olsztyn

Numery kontaktowe: 89 534 72 42 / 605 635 908

Adres e-mail: biuro@arkaolsztyn.pl

 

Osiedle Jaroty

Adres: ul. Zbigniewa Herberta 16/24,

10-686 Olsztyn

Numery kontaktowe: 89 526 66 01 / 605 665 909

Adres e-mail: biurojaroty@arkaolsztyn.pl