Czy wśród firm świadczących usługi pogrzebowe w Warszawie cena usług idzie w parze z ich jakością? Postaramy się ze względu na liczne zapytania internatów odpowiedzieć na to pytanie. Posłużymy się przykładem jednej z najlepszych firm świadczących usługi pogrzebowe w Warszawie, niewątpliwie wyróżniającej się pozytywnie na warszawskim rynku usług funeralnych.

Cennik usług pogrzebowych w reklamach i na stronach

Rodziny poszukujące informacji o zakładach i usługach pogrzebowych w internecie powinny szczególnie uważać na strony i reklamy które prezentują gotowe ceny i rozwiązania finansowe. Faktem jest, że „pogrzeb od 1800 zł” w Warszawie nie może mieć miejsca i do tej kwoty zostanie nam doliczona rozmaita ilość opłat choćby za trumnę. Usługi pogrzebowe mogą być przeprowadzone w rozmaity sposób. Tak jak indywidualnością była bliska nam osoba zmarła i indywidualne są oczekiwania jej rodziny, tak samo indywidualne powinno być podejście firmy mającej je zrealizować. Opcji przeprowadzenia ceremonii pogrzebowych dostępnych w warszawskich zakładach pogrzebowych jest wiele. Oferty pomocy w organizacji usługi pogrzebowej nie można za tym sprowadzić do gotowego rozwiązania cennikowego. Jest to za każdym razem mijające się z prawda i w ocenie właścicieli domu pogrzebowego Nekropolis mało profesjonalne i mało etyczne.

usługi pogrzebowe

Szacunek do rodzin a cena usług pogrzebowych w Warszawie

Z szacunku do rodzin potrzebujących pomocy w organizacji pogrzebu firma Nekropolis nigdy nie przedstawia ani na swojej stronie ani na rożnego rodzaju reklamach gotowego cennika. Nie czyni tak ze względu na to, że boi się cen tych ujawniać – wręcz przeciwnie, zawsze transparentnie informuje o swoim cenniku, którego negocjację umożliwia na miejscu. Właściciele – bracia Paweł i Jarosław Chmielewscy – są przekonani, i trudno im odmówić racji, że takiego cennika nie da się przygotować.

Na ceremonię pogrzebu składa się koszt rozmaitych akcesoriów typu trumny, urny, krzyże, odzież, dewocjonalia czy usługi typu kosmetyka pośmiertna, umycie i przygotowanie sanitarne ciała, oprawa florystyczna, muzyczna czy ilość żałobników do pomocy rodzinom i ilość karawanów wykorzystanych podczas ceremonii. W zakładach pogrzebowych Nekropolis ten wybór jest zawsze bogaty, oferujący rozwiązania prostsze i tańsze, jak i te bardziej wymagające finansowo ale i bardziej prestiżowe. Spora część kosztów zależy od cmentarza, na którym chcemy przeprowadzić ceremonię (tzw. pokładne, kontrola i wykopanie grobu, korzystanie z infrastruktury cmentarza oraz opłaty porządkowe, opłata za miejsce na cmentarzu), opłaty w kościele za mszę(w zależności od parafii), opłaty za eksportację i koszt chłodni (zależą od odległości i ilości dni, w których ciało oczekuje na pogrzeb). W celu przygotowania ceremonii pogrzebowej i uczciwej wyceny niezbędna jest rozmowa ze specjalistą w zakładzie pogrzebowym. Nic nie zastąpi doświadczenia i zwyczajnej życzliwości, na którą możemy liczyć organizując pogrzeb w firmie Nekropolis. Dobre rady specjalistów pomogą nam rozwiązać pewne kwestie taniej niż oczekiwaliśmy, a szczerość podczas rozmowy w biurze zagwarantuje godny pochówek za rozsądna cenę.