Śmierć bliskiej osoby przychodzi zazwyczaj niespodziewanie. Jest to okres bardzo ciężki i trudny. A przecież jest tyle spraw do załatwienia. Ciężko jest się skupić na czymkolwiek. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to wybór firmy pogrzebowej. Która firma oferuje najlepsze usługi pogrzebowe w Tarnobrzegu?

Usługi pogrzebowe Tarnobrzeg – jak wybrać firmę?

Oferta zakładów pogrzebowych jest bardzo duża. Czasami ciężko się zdecydować, z usług której chcemy skorzystać. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest lokalizacja. Oczywiście im bliżej tym lepiej i szybciej wszystko się załatwi. Należy sprawdzić, czy dany zakład zapewnia transport zwłok i czy posiada swoją własną chłodnię. Istotnym elementem jest także cennik i kompleksowość usług. Im więcej ma do zaoferowania zakład pogrzebowy, tym będzie na pewno taniej, pewniej i bezpieczniej. Bardzo istotną kwestią jest także kultura osobista pracowników oraz opinie klientów.

Co należy zrobić, gdy zmarł ktoś bliski?

Śmierć osoby powinna być zgłoszona do urzędu stanu cywilnego w ciągu 3 dni od zgonu. W większości przypadków zakłady pogrzebowe biorą ten obowiązek na siebie. Ale trzeba się upewnić, czy na pewno. Do Centrum Pogrzebowego Tarnobrzeg należy zgłosić się z kartą zgonu, dowodem osobistym zmarłego, dokumentem potwierdzającym zatrudnienie. Bardzo często zakład załatwia także formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym oraz z księdzem. W zakładzie, który oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe Tarnobrzeg można w zasadzie załatwić wszystko. Ustala się datę pogrzebu, cmentarz, na którym zmarły będzie pochowany, wybiera się trumnę lub urnę, kwiaty i oprawę muzyczną – jeśli taka ma być podczas ceremonii pogrzebowej. Do zadań osób bliskich należy wywieszenie klepsydr, które poinformują sąsiedztwo o dacie i miejscu pogrzebu.

Ile kosztuje pogrzeb?

Koszty pogrzebu mogą wynieść od 5000 złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od opcji, na którą się zdecydujemy. Można skorzystać ze standardowych propozycji zakładu, ale można także urozmaicić ceremonię pogrzebową o dodatki, które sprawią, że ta chwila będzie bardziej uroczysta.