Śmierć bliskiej osoby zawsze jest powodem stresu. Rodzina zmarłego często potrzebuje dużo wsparcia i empatii ze strony osób, z którymi kontaktuje się bezpośrednio po stracie. Niezwykłe znaczenie ma zatem fachowa i doświadczona obsługa w wybranym zakładzie pogrzebowym, która przedstawi wszystkie możliwe warianty ceremonii pogrzebowej.

Kraków – tygiel kulturowy

Kraków pod wieloma względami stanowi kulturową stolicę Polski. W żadnym innym mieście nie ma takiej mieszanki obcokrajowców, przedstawicieli różnych poglądów jak właśnie w tym mieście. Dlatego też, usługi pogrzebowe świadczone na terenie Krakowa muszą być jak najbardziej dostosowane do tego zjawiska – elastyczne i ułatwiające odnalezienie się w gąszczu formalności rodzinie. Przede wszystkim www.gabriel24.pl to strona zakładu pogrzebowego z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu pochówków. Empatyczny i doświadczony personel pomaga przejść przez trudną sytuację jaką jest utrata osoby bliskiej. Zapewniają przede wszystkim kompleksową obsługę obrządków pogrzebowych wszystkich wyznań, a w razie potrzeby dostosowują się do wymagań rodziny zmarłego. Dodatkowo w przypadku obrządków świeckim, zapewniają Mistrza Ceremonii. Aby rodzina mogła w spokoju przeżyć żałobę możliwym jest przejęcie załatwiania formalności przez pracowników zakładu, tak aby rodzina w trudnych chwilach nie musiała się zamartwiać o zgodność dokumentów czy środki finansowe z zasiłku pogrzebowego.

Pogrzeb tradycyjny czy kremacja?

Zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i kremacje mają swoich zwolenników. Zakład pogrzebowy Gabriel oferuje oba rodzaje pochówków. Istnieje wiele przyczyn dla których rodzina decyduje się na kremacje ciał zmarłych: poglądy, wierzenia, brak miejsc grzebalnych, przyczyny natury ekologicznej czy psychologicznej. Pod względem obrządku w większości przypadków ceremonia pogrzebowa z trumną lub urną wygląda bardzo podobnie, dlatego warto postępować zgodnie z wolą zmarłego.