Choć zakłady pogrzebowe najczęściej trudzą się pochówkiem zmarłych, to w większości przypadków nie jest to jedyna oferowana przez nie usługa. Nierzadko zachodzi bowiem konieczność ekshumacji zwłok, która musi zostać wykonana przez profesjonalistów. Dotyczy to tak samo dużych, jak i mniejszych miast i wsi, ponieważ potrzeba ekshumowania nieboszczyka może zajść nawet na najmniejszym cmentarzu. Tylko na czym dokładnie polega ekshumacja? Komu najlepiej jest ją zlecić w Zgierzu?

Ekshumacja zwłok co to takiego?

Ekshumacja to nic innego jak odkopanie zwłok z grobu. Groby rozkopywać mogą oczywiście tylko osoby odpowiednio do tego uprawnione, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia „sezonu” na ekshumacje. Ciała mogą być wykopywane jedynie od 16 października do 15 kwietnia, a na dodatek wyłącznie wczesnymi porankami. Ponadto nawet specjalizujące się w ekshumowaniu zwłok firmy muszą zdobyć wiele zezwoleń i dokumentów zanim rozkopią dany grób na życzenie klienta.

Po co właściwie ekshumować ciało?

Istnieje wiele powodów, dla których można wykopywać danego nieboszczyka z grobu. Najczęściej są to przyczyny prawne, związane chociażby z dochodzeniami policyjnymi. Niemniej równie często zdarza się, że rodzina chce najzwyczajniej przenieść ciało nieboszczyka na inny cmentarz, na przykład bliżej miasta rodzinnego. Niekiedy też przeniesienie ciała może być wymuszone na rodzinie zmarłego, na przykład z powodu likwidacji danego cmentarza. Oczywiście istnieją też inne powody ekshumacji zwłok, jednak są one dużo rzadziej spotykane.

Ekshumacja Zgierz – komu ją zlecić?

Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości wykonywanych usług, najlepszą ofertę ekshumacji zmarłych w Zgierzu wydaje się mieć dom pogrzebowy Patora. Zakład nie miał łatwego początku działalności, a mimo to zyskał sobie wysoką renomę mieszkańców Zgierza, co tylko potwierdza kompetencje jego pracowników. Firma przy ekshumowaniu zwłok zachowuje zarówno profesjonalne podejście, jak i wysoki szacunek do wykopywanego ciała. Ponadto pracownicy oferują klientom doradztwo oraz pomoc w dokonywaniu wszelkich formalności. Wszystko to w stosunkowo niskich cenach oraz przyjaznej atmosferze.